KALAN SÜRE:

 • Gün
 • Saat
 • Dakika
 • Saniye
 • DUYURULAR:

  Kongremizin Yeni Tarihi 24-27 Ekim 2021

  TARİHLER:
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi

  YABANCI KONUŞMACILARIMIZ


  Dr. Davor Stamenovic

  Tıp eğitimini Belgrad Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Davor Stamenovic Belgrad’da Savunma Üniversitesi Askeri Tıp Akademisi’nde önce genel cerrahi ihtisasına başlayıp ardından göğüs cerrahisi ihtisasını tamamlamıştır. 2007 yılında aynı klinikte uzman doktor olarak çalışmaya başlamıştır.

  Dr. Stamenovic 2009 yılında Almanya’ya taşınmış ve Mainz Üniversitesi Koblenz Katolik Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde göğüs cerrahisi uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Mainz Üniversitesi’ndeki üç yılın ardından Freiburg Üniversitesi Karlsruhe ViDia Hastaneleri Göğüs Cerrahisi Kliniği’ne geçiş yapmış ve 2012 ile 2019 yılları arasında bu klinikte göğüs cerrahisi uzmanı olarak görev yapmıştır.

  Sağlık işletmeciliği master derecesini Erlangen-Nürnberg Üniversitesi’nden alan Dr. Stamenovic 2019 yılından beri ise Mainz Üniversitesi Tıp Merkezi Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde Bölüm Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

  Almanya’nın önde gelen VATS cerrahlarından olan Dr. Stamenovic 20’den fazla makalede ilk yazardır ve pek çok ulusal ve uluslararası bilimsel etkinlikte davetli konuşmacı olarak yer almıştır. Kendisi aynı zamanda EACTS/STS Özel Görev Grubu üyesi, EACTS VATS Lobektomi Kursu direktörü, EACTS Göğüs Cerrahisi Akademisi III Kursu direktörü ve BMC Surgery dergisinde yardımcı editördür.

  Sosyal Medya

  Yabancı Konuşmacılarımız

  Yabancı konuşmacılarımızı görmek için

  TGCD Hakkında

  Türk Göğüs Cerrahisi Derneği hakında bilgi almak için

  Bildiri Gönderimi

  Araştırma ve olgu sunumlarınızı sözel ya da poster olarak göndermek için