KALAN SÜRE:

 • Gün
 • Saat
 • Dakika
 • Saniye
 • DUYURULAR:

  Kongremizin Yeni Tarihi 24-27 Ekim 2021

  TARİHLER:
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi

  YABANCI KONUŞMACILARIMIZ


  Dr. Diego Gonzalez Rivas

  Diego Gonzalez Rivas , Santiago de Compostela Üniversitesi ve A Coruna Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. A Coruna Üniversitesi Hastanesi’nde genel cerrahi, göğüs cerrahisi ve akciğer nakli uzmanlık eğitimi almıştır. A Coruna Hastaneleri Minimal İnvazif Göğüs Cerrahisi Ünitesi (UCTMI) kurucusudur. Şangay Akciğer Hastanesi Uniportal VATS Eğitim Programı’nın yöneticisidir.

  Dr. Gonzalez Rivas pek çok yayın kurulunda görev almakta ve çok sayıda bilimsel dergide hakemlik yapmaktadır. Diğer yandan SECT, ESTS, EACTS, ISMICS ve AATS gib derneklerle işbirliğini sürdürmektedir. 2010 yılından beri Avrupa göğüs cerrahisi yeterlik belgesi (FECTS) sahibidir.

  2009’dan beri uniportal VATS ile anatomik akciğer rezeksiyonları, 2014’ten beri entübe edilmemiş hastalarda uniportal majör pulmoner rezeksiyonlar ve 2016’dan beri tek cerrah uniportal VATS teknikleri konusunda tüm dünyada öncü olarak kabul edilmektedir. Kendisi ayrıca uniportal subksifoid rezeksiyonlarda ve kompleks uniportal VATS ile karinal ve bronkovasküler sleeve rekonstrüksiyonlarda da öncüdür.

  Göğüs cerrahisi alanında önde gelen çok sayıda medikal dergi ve kitapta bu cerrahi yöntemleri ve sonuçlarını anlatan 100’ün üzerinde makalesi bulunmaktadır.

  Detaylı bilgi için www.diegogonzalezrivas.com

  Sosyal Medya

  Yabancı Konuşmacılarımız

  Yabancı konuşmacılarımızı görmek için

  TGCD Hakkında

  Türk Göğüs Cerrahisi Derneği hakında bilgi almak için

  Bildiri Gönderimi

  Araştırma ve olgu sunumlarınızı sözel ya da poster olarak göndermek için