KALAN SÜRE:

 • Gün
 • Saat
 • Dakika
 • Saniye
 • DUYURULAR:

  Kongremizin Yeni Tarihi 24-27 Ekim 2021

  TARİHLER:
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi

  YABANCI KONUŞMACILARIMIZ


  Dr. Isabelle Opitz

  Tıp fakültesini Köln Üniversitesi’nde okuyan Dr. Isabelle Schmitt-Opitz genel cerrahi ve göğüs cerrahisi uzmanlık eğitimlerini Berlin Humboldt Üniversitesi Charité Mitte, Fribourg Kanton Hastanesi ve Zürih Üniversitesi Hastanesi’nde tamamlamıştır. Zürih Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde 2007 ve 2015 yılları arasında uzman cerrah olarak görev yapmış olan Schmitt-Opitz 2015 yılından beri aynı klinikte kıdemli cerrah olarak çalışmaktadır.

  Dr. Schmitt-Opitz Zürih Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde 2011 ve 2017 yılları arasında yardımcı doçent, 2017’den itibaren de doçent olarak görev yapmıştır. Kendisi Zürih Üniversitesi’nde 2017’den beri Araştırma Laboratuvarı Şefi, 2019’dan beri Araştırma ve Eğitim Programı Yöneticisi ve 2020 başından beri de Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Dr. Schmitt-Opitz çeşitli ulusal ve uluslararası dernek ve komitelerde pek çok idari görevi başarı ile yürütmüş veya halen yürütmektedir. Bu görevler arasında; ATOP Mezotelyoma Grubu başkanlığı, ESTS Yönetim Kurulu üyeliği ve saymanlığı, Annals of Thoracic Surgery dergisi Yayın Kurulu üyeliği, ERS, ESTS, EACTS, ESTRO ortak Mezotelyoma Tedavi Kılavuzları Çalışma Grubu eş başkanlığı, IASLC Mezotelyoma Çalışma Grubu üyeliği, Uluslararası Kalp Akciğer Nakli Derneği Program Komitesi üyeliği, Uluslararası Mezotelyoma İlgi Grubu Yönetim Kurulu üyeliği ve İsviçre Ulusal Bilim Derneği üyeliği sayılabilir. Kendisi aynı zamanda bilimsel çalışmaları ile sayısız ödül kazanmıştır.

  Sosyal Medya

  Yabancı Konuşmacılarımız

  Yabancı konuşmacılarımızı görmek için

  TGCD Hakkında

  Türk Göğüs Cerrahisi Derneği hakında bilgi almak için

  Bildiri Gönderimi

  Araştırma ve olgu sunumlarınızı sözel ya da poster olarak göndermek için