KALAN SÜRE:

 • Gün
 • Saat
 • Dakika
 • Saniye
 • DUYURULAR:

  Kongremizin Yeni Tarihi 24-27 Ekim 2021

  TARİHLER:
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi
  • 5 Eylül 2021 Bildiri Son Gönderim Tarihi

  YABANCI KONUŞMACILARIMIZ


  Dr. Rene Petersen

  Dr. Petersen kardiyotorasik cerrahi profesörü olup Kopenhag Üniversite Hastanesi Kardiyotorasik Cerrahi Bölümü’nde Göğüs Cerrahisi Şefi olarak görev yapmaktadır.

  Minimal invazif göğüs cerrahisi alanında uluslararası tanınan bir uzman olup toplamda 3000’den fazla VATS lobektomi ve segmentektomi yapılan Avrupa’nın önde gelen merkezinde çalışmaktadır ve bizzat kendisinin uygulamış olduğu 1500’ün üzerinde VATS anatomik akciğer rezeksiyonu ve timektomi deneyimi bulunmaktadır.

  On yıldan fazla süredir tüm dünyadan katılımcı diğer kliniklerle beraber kendi kliniğinde bu konudaki eğitim programlarına öncülük etmiş ve standardize anterior yaklaşım ile VATS lobektomi konusunda pek çok göğüs cerrahının eğitimine katkıda bulunmuştur. VATS lobektomi alanında sayısız konuşma yapmış ve eğitim seminerine katılmış olan Dr. Petersen, pek çok uluslararası konferans ve kongrede canlı ameliyatlar gerçekleştirmiştir.

  Uluslararası hakemli dergilerde VATS lobektomi, VATS segmentektomi, VATS timektomi, VATS eğitimi ve simülasyonu, ERAS programı ve akciğer kanseri taraması konularında pek çok makalesi bulunmaktadır.

  Sağlık hizmetleri yönetimi alanında doktorası bulunan Dr. Petersen aynı zamanda ESTS Yönetim Kurulu üyesidir ve birçok bilimsel dergide hakem ve yayın kurulu üyesi olarak da görev yapmaktadır.

  Sosyal Medya

  Yabancı Konuşmacılarımız

  Yabancı konuşmacılarımızı görmek için

  TGCD Hakkında

  Türk Göğüs Cerrahisi Derneği hakında bilgi almak için

  Bildiri Gönderimi

  Araştırma ve olgu sunumlarınızı sözel ya da poster olarak göndermek için